Vi ökar din konkurrenskraft

Kommunicera framgångsrikt och nå uppsatta mål

Digital närvaro. Mobile first. Responsive design. Sociala medier. Content Marketing. Market Automation. Kommunikationsbranschen är i förändring och det surrar av buzzwords. Vi hjälper dig stilla bruset, reda ut begreppen och kommunicera med framgång för att nå uppsatta mål.

Behöver du hjälp med din marknadskommunikation?
Ring 060 - 66 99 33.

Kontakta oss

Se hur vi hjälpt andra med kommunikationen.

Bli inspirerad av uppdrag vi genomfört för våra kunder. Här hittar du 
ett urval av lyckade kundcase. Kontakta oss så berättar vi gärna mer.

Part

Kommunikativa lösningar som stödjer Parts säljprocess

Meiser

Meiser stärker sin position med tydlig kommunikation

SCA Logistics

SCA Logistics stärker varumärket med redaktionellt innehåll

Orbotech

OrboTech gick från okänd till succé på den nordiska marknaden

Norrporten

Fastighetsaktiebolaget Norrporten

GDM

Strategiska lösningar och nytt uttryck i linje med GDM:s vision

Framfot

Framfots nya webbplats är i dag ett viktigt säljverktyg

Trux

Trux ökade sin försäljning med 48 procent

I dag har vi en webbplats med större affärsnytta än tidigare

Frosting har visat en sällsynt kombination av teknisk kompetens, designkompetens och engagemang. De har verkligen bra lösningsfokus och har levererat på deadline rakt igenom. Erik, Framfot företagsutbildning.

Läs mer

Öka konkurrenskraften

Vi har en passion för att utveckla marknadsföringsmål till engagerande upplevelser. Genom att ge kreativ höjd åt strategiska lösningar skapar vi affärsstödjande kommunikation som ger resultat.

Tio år. Tiden går fort när man har roligt.

Frosting Kommunikationsbyrå firar tio år 2015. Under de åren har vi slutfört nära 4 200 projekt och omsatt cirka 185 miljoner kronor. Det hela började på Sundsvalls Stadshus. Läs historien och ta del av intressanta fakta här.

4200

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och få tips, idéer och inspiration.

Vill du veta vem som kan äta Mariekex på höjden, cykla enhjuling eller vem som är bäst på att retas?

Lär känna oss Frostingar litet närmare. Ta del av våra styrkor, svagheter och hemliga laster så du vet hur du kan muta oss om det behövs.

hakan@frosting.se

060-66 99 44

Håkan Björnström Projektledare och VD

jonas@frosting.se

060-66 99 47

Jonas Nilsson Projektledare och Art Director

maria@frosting.se

060-66 99 48

Maria Åman Copywriter och projektledare

sten@frosting.se

060-66 99 34

Sten Nilsson Projektledare och Art Director

linn@frosting.se

060-66 99 42

Linn Madsen Föräldraledig

marc@frosting.se

060-66 99 49

Marc Grein Grafisk formgivare och projektledare

jennie@frosting.se

060-66 99 43

Jennie Zetterqvist Journalist och kreativ skribent

markus@frosting.se

060-66 99 35

Markus Hasselryd Webbutvecklare och projektledare

anders@frosting.se

060-66 99 41

Anders Björk Grafisk formgivare

robert@frosting.se

060-66 99 46

Robert Höglund Art director och filmskapare

Vill du att vi kontaktar dig? Det gör vi så gärna. Fyll i dina kontaktuppgifter och berätta litet kort vad du vill ha hjälp med så hör vi av oss.

Tack för ditt meddelande!
Bankgatan 15 852 32 Sundsvall

Frosting Kommunikationsbyrå i Sundsvall. Bankgatan 15, SE-852 31 Sundsvall.
Tfn: 060-66 99 33. E-post: hej@frosting.se

© 2014 Frosting Kommunikationsbyrå. All Rights Reserved.